لابیاپلاستی

لابیاپلاستی زنان چیست؟

لابیاپلاستی زنان و لابیاپلاستی چیست ؟ این جراحی در واقع  جراحی پلاستیک بر روی لابیا یا همان لبه های اطراف واژن میباشد و برای ایجاد تقارن بین لبه های لابیاها انجام میگیرد . لابیاپلاستی زنان میتواند به تنهایی یا با جراحی واژینوپلاستی انجام شود .

لابیاپلاستی چیست ؟ و لابیاپلاستی زنان چگونه انجام میشود ؟

معمولا لابیاپلاستی به شکل سرپایی و با بی حسی موضعی انجام میشود ، زمان جراحی لابیاپلاستی زنان حدود دو ساعت زمان میبرد  . در طول جراحی، با استفاده از ابزار هایی مانند قیچی های به خصوصی یا لیزر لبه های داخلی واژن که بزرگ و ناهموار هستند، برش داده شده و کوتاه می شوند.

محل مناسب برای برش جراحی لابیاپلاستی زنان

محلی که برش باید ایجاد شود به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند پیکر بندی واژن ،اندازه ی لبه و بافت دارد. علاوه بر این، برای لبه های خارجی در صورت نیاز می توان لیپوساکشن انجام گیرد. سپس جراح این برش ها را با نخ های جذبی بخیه می زند.

شایع ترین نوع جراحی لابیاپلاستی زنان

شایع ترین نوع لابیاپلاستی زنان روش ترمیمی میباشد که در آن بافت اضافی مستقیماٌ برداشته شده و بعد از این کار، بافت ها  به هم چسبانده خواهند شد. پس از اینکه این روش محبوبیت پیدا کرد ، تقاضا برای این نوع جراحی افزایش پیدا کرده است.

در این روش، پس از برداشتن قسمتی از بافت ، شکل طبیعی این ناحیه حفظ  می گردد. همچنین می توان  در برخی موارد، لبه های به هم چسبیده را جداکرده و سپس عمل ترمیم شروع شود .

در آخر نیز، بخیه با نخ قابل جذب استفاده میشود . لابیاپلاستی زنان روشی با کمترین تهاجمی بوده و با حفظ بافت اصلی، بازیابی رنگ مطلوب و حفظ شکل عصبی عضلانی صورت می گیرد. محبوبیت این روش در سال های اخیر بسیار افزایش پیدا کرده است .

اقدامات قبل از جراحی لابیاپلاستی

بهتر است که مصرف الکل و سیگار کشیدن را حداقل تا یک هفته قبل از جراحی کنار بگذارید .

به گفته ی جراح پلاستیک یا متخصص زنان مصرف داروهای خاصی همچون  آسپرین، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (NSAID ها) و رقیق کننده های خون را که می توانند خطر خونریزی را بالا ببرد، باید متوقف کنید .

بعضی از داروهای گیاهی و ویتامین ها، از جمله ویتامین E، اسید های چرب امگا ۳، چای سبز و جینکوبیلوبا نیز ممکن است خطر خونریزی را بالا ببرد در طول و پس از عمل لابیاپلاستی زنان افزایش دهند. شب قبل از جراحی لابیاپلاستی مقاربت نداشته باشید.

کاندیدای جراحی لابیاپلاستی زنان

خانم هایی که در ناحیه تناسلی خود درد دارند و یا برخی از خانم ها از فرم و شکل واژن خد راضی نیستند جراحی لابیاپلاستی زنان را انجام میدهند. لابیاها  به علت  رابطه یا تقارن جنسی و زایمان  تغییر پیدا می کند. که جراحی لابیاپلاستی زنان به منظور تغییر شکل و اندازه ی لابیا برای خانم ها قابل انجام میباشد .

عمل زیبایی لابیاپلاستی به سن خاصی محدود نمیشود با این حال افرادی که لبه های داخلی و بیرونی بزرگی دارند و به همین علت از شکل ظاهری واژن خود لذت نمی برند، کاندیدهای خوبی برای عمل لابیاپلاستی زنان میباشند.

لبه های بزرگ واژن ممکن است به علت ورزش کردن،مقاربت جنسی یا حتی پوشیدن شلوار جین باعث احساس درد شوند، زنان جوان و بالغی که دارای سلامتی کامل هستند برای جراحی لابیاپلاستی زنان مناسب می باشند. این جراحی برای افزایش لذت جنسی و رضایتمندی صورت گرفته است .

انواع جراحی پلاستی که برای ترمیم واژن و زیبایی لابیاها و جوانسازی واژن بمنظور های مختلف مانند جراحی زیبایی واژن بکاربرده میشود عبارتند از :

  • مونس پلاستی
  • واژینوپلاستی
  • هاپمنوپلاستی
  • لبیوپلایستی
  • افزایش G- spot
  • برداشتن پوست یا روکش کلیتوریس
  • فرونوپلاستی
  • پرینوپلاستی
  • و درمان ترکیبی موارد فوق

رضایت جنسی با جراحی لابیاپلاستی زنان

بسیاری از خانم ها امیدوارند بتوانند با این جراحی ها، رضایت جنسی خود را بالا ببرند  ولی اندازه و سایز لب های تناسلی ارتباطی به میل جنسی ندارد . عمل لابیاپلاستی زنان یک روش جراحی ترمیمی زیبایی برای زیباسازی و شکل دادن به لبه های داخلی واژن (labia minora)، لبه های بیرونی (labia majora) و یا هر دو می باشد که لبه های داخلی کلیتوریس و دهانه ی واژن را هم شامل میشود و تغییر خواهد داد . ناحیه ی اطراف واژن را لبه های بیرونی،میسازند .

ممکن است به علت مقاربت جنسی، زایمان، ژنتیک و یا افزایش سن لبه های دهانه ی واژن ، کشیده شده و نامتقارن شوند.

در زنان چین و چروک دستگاه تناسلی  امری طبیعی محسوب میشود ، لذا این فکر اشتباه می باشد که به علت خود ارضایی این  امر رخ داده است.

http://kzbgk.com

دیدگاهتان را بنویسید