سمعک زیمنس

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس یک سمعک کاملا آلمانی است که  با هدف اطمینان از کیفیت محصولات و دارای خدمات عالی و پشتیبانی بسیار خوب میباشد .سمعک زیمنس انواع سمعک های نامریی و پشت گوشی با تکنولوژِی ها مختلف د رنج قیمت مختلف موجود دارند.

سمعک زیمنس

اگر شما به دنبال بهترین کیفیت  هستید و قیمت سمعک مهم نیست ما توصیه میکنیم از این برند سمعک خود را خریداری کنید.

البته قیمت سمعک  در مدل های مختلف آن متفاوت است. با توجه به کیفیت ساخت و تکنولوژیهای پیشرفته ، قیمت سمعک شرکت زیمنس نسبت به سایر مارکهای سمعک بیشتر است.

انواع سمعک زیمنس

– سمعک های پشت گوشی با قالب استاندارد

– سمعک های پشت گوشی با رسیور داخل کانال(ric)

– سمعک های داخل گوشی و نامرئی

سمعک های پشت گوشی (BTE)

سمعک های پشت گوشی زیمنس برای انواع افت شنوایی از ملایم تا عمیق به کار برده می شود. این سمعک ها در انواع مختلف . در اندازه های بسیار کوچک و ظریف با طراحی مینیاتوری تا سمعک هایی پرقدرت  وبا ظاهری بزرگتر موجود هستند. بسیاری از سمعک های پشت گوشی به منظور ارتقا درک گفتار در محیط های پر سر وصدا مجهز به میکروفن جهت دارطراحی شده اند.

سمعک های داخل گوشی (ITE)

سمعک های داخل گوشی با نام سمعک های سفارشی نیزشناخته می شود. این سمعک ها متناسب با ساختار گوش هر فرد به طور سفارشی ساخته می شوند . انواع مختلف این سمعک ها از micro-CIC که به طور کامل در داخل کانال گوش قرار می گیرد تا سمعک های full shell  که حفره گوش را  پر می کنند موجود است.

رسیور داخل کانال گوش (RIC)

سمعک های رسیور داخل کانال (RIC) این نوع سمعک  در اندازه ایی بسیار کوچک در پشت گوش قرار می گیرند و رسیور این سمعک ها در داخل کانال گوش قراردارند. مینی رسیور این سمعک ها در اندازه های مختلف برای انواع افت شنوایی مناسب است  این سمعک ها براحتی تنظیم می شوند و تقویت صدایی بی همتا را به ارمغان می آورند.

یکی از جدیدترین سمعک های زیمنس، signia nx می باشد. این تکنولوژی صدای بیمار را برای خودش به طبیعی ترین حالت ممکن در می آورد و بهترین درک گفتار در محیط‌های پرسر و صدا را برایش فراهم می سازد و برای این کار از فناوری بسیار پیشرفته ارتباط بی‌سیم دو سمعک استفاده می‌کنند.

سمعک های پشت گوشی (BTE)

ویژگی‌های اصلی:
– طبیعی‌ترین صدای خود کاربر و بهترین درک گفتار در هنگام سر و صدا، حتی هنگامی که کاربر در حال حرکت است
– دارای اولین حسگرهای صوتی-حرکتی در جهان
-جریان صوتی با کیفیت بالا و پایدار
-اتصال فوق العاده HD e2e و بلوتوث
– TeleCare
– ریموت کنترل
-اتصال و انتقال صدا

انواع سمعکهای زیمنس

سمعک زیمنس سری ACE

این نوع سمعک دارای برخی ویژگی ها است که در اینجا به آنها اشاره شده است

-این نوع سمعک طراحی بسیار کوچک

-قاب قابل تعویض در رنگهایی که با رنگ مو و پوست فرد هماهنگی داشته باشد

– استفاده از تکنولوژی BestSound زیمنس

– دارای میکروفونهای جهت دار برای بهبود تمرکز فرد در مکالمات روزمره

-مجهز به سیستم کنترل وزوز گوش

سمعک زیمنس سری Pure

سمعکهای زیمنس سری Pure نیز باتوجه به برخی از ویژگی مناسب برخی افراد است این ویژگی ها شامل

-تجربه شنیداری دوگوشی فوق العاده

-قابلیت اتصال بی سیم برای کنترل آسان سمعک

-امکان کنترل وزوزگوش و افزایش درک گفتار به صورت همزمان

– فناوری   پیشرفته   BestSound Technology

– میکروفن جهت دار به منظور تمرکز بر گفتار

-امکان شارژ سمعک به منظور استفاده راحت و بی دردرسر

سمعک زیمنس

سمعک زیمنس سری Carat

سمعکهای زیمنس سری Carat دارای ویژگی های زیر است

– تجربه شنیداری دوگوشی فوق العاده

-امکان کنترل وزوزگوش و افزایش درک گفتار به صورت همزمان

-امکان شارژ سمعک به منظور استفاده راحت و بی دردرسر

-میکروفن جهت دار به منظور تمرکز بر گفتار

-گزینه ورودی صوتی مستقیم برای مدل carat A

محفظه درب باتری این سمعک قابل جایگزینی با ورودی صوتی مستقیم است.  و صدا را مستقیما به گوش های شما می رساند.  این گزینه برای محیط های پر سر و صدا مانند کلاسهای درس کارآمد است.

سمعک های زیمنس سری باینکس  Binax

زیمنس برای اولین بار تکنولوژی پردازش صدای دو گوشی (Binaural) را در سمعک های سری Binax، معرفی کرد که طبق تحقیقات و مطالعات صورت گرفته، افرادی که از این سمعک ها استفاده می کنند، صدا ها را در محیط های شلوغ حتی بهتر از افراد عادی می شنوند.

اما بطور طبیعی صداها را بصورت Binaural (دو گوشی)  می شنویم. شنوایی دو گوشی باعث افزایش بلندی صدا، بهبود شفافیت و وضوح صداهای گفتاری و کیفیت آن می شود ولی با افزایش سن و کاهش قدرت شنوایی، این مزایا آهسته آهسته، اثربخشی خود را از دست می دهند.

زیمنس ، توانسته با شبیه سازی اثر شنوایی دو گوشی، این مزایا را دوباره برای افراد فراهم کند. زیمنس حتی ادعا می کند که افرادی که از سمعک های سری باینکس استفاده می کنند، می توانند صداهای گفتاری را در محیط های شلوغ و پر سروصدا، بهتر از افراد با شنوایی طبیعی و نرمال بشنوند.

قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک زیمنس بر اساس تکنولوژی های به کار رفته در این سمعک متنوع است. قیمت سمعک همانند تمامی محصولات شنوایی به عواملی نظیر کیفیت ساخت سمعک ، گارانتی و خدمات پس از فروش ، تکنولوژی های سمعک زیمنس ، لوازم جانبی سمعک زیمنس ، سایز سمعک و… بستگی دارد.

به عنوان مثال  سمعک های زیمنس دارای مدل های IIC می باشد که در عمق مجرای گوش قرار می گیرد. مدل های نامرئی سمعک  معمولا در رده های بالا وجود دارد. به همین دلیل قیمت سمعک زیمنس در مدل های نامرئی بیشتر می باشد.

ویژگی سمعک زیمنس

سمعک زیمنس طیف گسترده ای از سمعک های جدید با قابلیت پوشش دهی و برطرف سازی انواع افت شنوایی و با توجه به نیاز هر فرد ارائه کرده است . شما می توانید مجموعه ای متنوع از انواع مدل های سمعک  را با سطوح عملکردی متفاوت از سمعک های پنهان داخل گوشی گرفته تا سمعک های پر قدرت پشت گوشی و یا سمعکهای چندمنظوره RIC را در این طیف مشاهده کنید و بر حسب نیاز خود از آنها بهره بگیرید .برخی از ویژگی های سمعک زیمنس شامل

-استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا در سمعک و ارائه آن به کم شنوایان در جهان

– در کمتر از یک روز سمعک بخشی از زندگی شما می شود.

– کمک به شنیدن صدا های آهسته گفتار .

– ارائه آخرین فن آوری های برای ساخت های سمعک های نامرئی و پنهان

لوازم جانبی و قیمت سمعک زیمنس

سمعک زیمنس در مدل های مختلف خود لوازم جانبی متنوعی را نیزدراختیار کاربر قرار می دهد. هر کدام از لوازم جانبی می به همراه سمعک زیمنس با توجه به نیازکاربربه کار گرفته می شود.

لوازم جانبی مختلف سمعک زیمنس دارای قیمت مختلفی است. البته این نکته را بدانید که قیمت سمعک زیمنس به لوازم جانبی سمعک مرتبط نمی شود و هزینه تهیه لوازم جانبی بصورت جداگانه از شما دریافت خواهد شد.

همچنین این نکته را بدانید  که در صورتی که شما  به لوازم جانبی ویژه ای نیازداشته باشید باید سمعک ها را در رده های بالاتری تهیه کنید. قیمت سمعک زیمنس در مدل هایی که امکانات و لوازم جانبی متنوع تری دارد بیشتر است.

پرفروش ترین سمعک زیمنس

سمعک های معروف و پر فروش سمعک زیمنس در سال های اخیر می توان به مدل های Nx, Binax و Primax اشاره کرد که همگی در سایز های پشت گوشی است  ورسیور داخل مجرا و داخل گوشی شامل سمعک های Motion, Ace, Pure, Insioدر دسترس هستند. سمعک Stylleto نیز از جدید ترین محصولات سمعک زیمنس است که در سایز ظریف رسیور داخل مجرایی، طراحی و عرضه شده است.

انواع محصولات سمعک زیمنس

-سمعک پشت گوش زیمنس

-سمعک داخل گوش زیمنس

-رسیور داخل گوش زیمنس

-سمعک مخصوص کودکان

-محافظ شنوای زیمنس

سمعک هوشمند زیمنس با قابلیت اتصال به گوشی هوشمند

سمعک زیمنس  در سری هوشمند قادراست به صورت خود کار نویز صدای محیط را از بین ببرد و صدای صاف را به پرده‌ی گوش کاربرمنتقل کند.

همچنین در سمعک زیمنس کاربرمی‌تواند جهت صدا را ازطریق موبایل خود تغییردهد تا درمکان‌های شلوغ بتواند صدای شخصی که مایل به شنیدن صدای وی است را بشنود. یکی ازمشکلات سمعک‌های فعلی این است که درمحیط‌های شلوغ، استفاده از آن‌ها موجب اذیت انسان می‌شود؛ چرا که نویز محیط و صداهای ناخواسته نیزبه شدت تقویت شده و به گوش انسان می‌رسند. اما به این ترتیب کاربرمی‌تواند درمکان‌های شلوغ صدایی که مایل به شنیدن آن است را هدف قرار دهد. در این روش صدای اشخاص دیگر در پس‌زمینه قرار می‌گیرند و عملکرد سمعک شبیه به عمکرد گوش انسان سالم می‌شود.

از دیگر ویژگی های سمعک زیمنس می توان به موارد زیر اشاره کرد

– دارای درک گفتار فوق العاده و طبیعی ترین حالت صدا هستند.

– آپشن های کامل کنترل از راه دور و بی سیم برای همه مدل ها و سایزها دراین سمعک وجود دارد.

جدیدترین محصول  زیمنس

سمعک های NX زیمنس آخرین فناوری کمپانی زیمنس است. NX نسبت به فن آوری Prim ax سریع‌تر، کارآمدتر و وضوح گفتاری بهتری برای فردبه همراه دارد. سمعک NX در شرایط سخت شنیداری، مثل رستوران‌ها، مهمانی‌ها، داخل اتومبیل و درباد شنوایی بهتر و راحت تری را به کاربرارائه می دهد.

فن آوری NX شامل ویژگی های جدید تمرکز فضایی گفتار، جهت یابی بسیار دقیق، تنظیم فضایی دو گوشی و سیستم وایرلس است.

هدف از این ویژگی های جدید بهبود وضوح گفتاردر هر وضعیتی است. همچنین آگاهی فضایی با به اشتراک گذاشتن صدا به صورت بی سیم بین دو سمعک در این مدل پیشرفته تر شده است.

مدل های رسیور داخل مجرا یا RIC و پشت گوشی BTE امتیاز را دارند و در اصل این سمعک ها ضد آب، ضد عرق و گرد و خاک می باشند.

از دیگر ویژگی های مدل NX فن آوری  است که سبب تنظیم ازراه دور سمعک و عدم مراجعه به ادیولوژیست می شود.

همچنین یک الگوریتم ویژه به نام OVP در سمعک های جدید زیمنس وجود دارد که سبب طبیعی بودن صدای خود فرد می شود که پذیرش سمعک را افزایش می دهد.

بزرگترین برندهای سمعک دنیا

سمعک های قابل شارژ امروزه طرفداران زیادی ازبین کاربران سمعک به خود اختصاص داده است وتمامی شرکت های بزرگ سمعک در دنیا درسال های اخیر توجه ویژه ای به این نوع محصولات دارند.

اولین شرکتی که صحبت از سمعک های شارژی دارد شرکت  زیمنس بود، این شرکت سمعک هایی را معرفی کرد که با باتری قابل شارژ می توان به شارژر متصل شود و یا اگر شخصی مایل به استفاده از شارژر نبود می توانست با استفاده از باتری های معمولی به صورت عادی از سمعک استفاده کند.

بعد از تکنولوژی فوق الذکر، شرکت فوناک اولین شرکتی بود که سمعک های قابل را معرفی کرد، این سمعک ها دیگر نیازی به باتری و تعویض باتری ندارند چرا که قسمتی به عنوان درب باتری درسمعک وجود ندارد، این سمعک ها فقط به صورت شارژی کار می کنند. بعد از فوناک شرکت  زیمنس انواع سمعک های قابل شارژ لیتیوم – یونی را معرفی کرد.

استفاده از سمعک زیمنس

این را بدانید که از هر سه سمعکی که در جهان تولید می شود یکی از آن متعلق به گروه زیمنس است.این نکته از این جهت  مهم است که  سمعک هیچ دونفری با هم یکسان نیست . همچنین  افراد در توانایی شنوایی با یکدیگر متفاوت هستند.

مدلهای دیگر از سمعک زیمنس

محافظ گوش  مدل Securer

این محافظ گوش معمولا به صورت جداگانه مطابق با کانال گوش هر فرد ساخته می شود این مدل از سمعک قابلیت زیادی برخوردار است. در این سمعک متخصصین شنوایی شما به طور انحصاری این نوع سمعک را برای گوش شما تنظیم می کند تا شما هیچ فشاری را بر روی گوش های خود احساس نکنید. هنگامی که securer به صورت صحیح بر روی گوش شما قرار گیرد صداهای بلند و بسیار خشن را به طور قابل اطمینانی ضعیف می کند.

سمعک زیمنس Intuis

این نوع از سمعک ها مجهز به فناوری در مدل های مختلف پشت گوشی و داخل گوشی است. ایجاد صدای طبیعی برای گوش های کم شنوا، برای صدای فرکانس بالا و پاکسازی صدا، دارای فناوری کاهش نویز، دارای طراحی بی نظیرهمچنین این نوع سمعک دارای پوشش نانو، استفاده از باتری استاندارد، محافظت در برابر غبار برای ایمنی و کیفیت بیشتر، خاصیت ضد آب در آب به عمق یک متر و به مدت ۳۰ دقیقه ازویِژگی های این نوع سمعک است همچنین پوشش نرم برای ورود راحت به گوش، حذف صدای زمینه، حذف نویز باد، مجهز به گیرنده سیگنال از دیگر خصوصیات این سمعک است.

سمعک زیمنس sirion

این سمعک  برای شنوایی بهتردرمدل های مختلف پشت گوشی، قابلیت کنترل از راه دور با تلفن هوشمند، قابلیت اتصال بی سیم، قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه و تلویزیون برای وضوح صدا می باشد.

این نوع  سمعک  دارای پوشش نانو برای محافظت موثر در برابر رطوبت، عرق و گرد و غبارو دارای میکروفون جهت یاب خودکار برای بهبود درک گفتار به ویژه در محیط های پر سر و صدا، تنظیم شنوایی با توجه به وضعیت فرد، حذف صداهای  زمینه و ممانعت از سوت کشیدن،وهمچنین قابلیت استفاده از لوازم جانبی برای ارتقا این سمعک است.

سمعک Silk Nx سیگنیا

سمعک Silk Nx یکی از انواع سمعک‌های نامرئی در گروه Nx محسوب می شود. تجویز این سمعک به‌صورت فوری است و نیازی به قالب‌گیری در افراد ندارد. این سمعک تنها سمعک آماده استفاده کاملا داخل مجرا (CIC) با پردازش دو گوشی بی‌سیم است.

همچنین این سمعک اولین سمعک کاملا داخل مجرای دنیاست. سمعک CROS Silk Nx مخفی‌ترین راه‌حل برای افرادی است که کم شنوایی یک ‌طرفه دارند.

ویژگی‌های اصلی سمعک Silk Nx سیگنیا

– درک گفتاربهتر در محیط‌های پر سر و صدا

-این سمعک  نامرئی و پنهان است.

-جهت‌داری تک میکروفونی دو گوشی

-ارتباط بلوتوثی برای درک گفتار بهتر و صدای طبیعی‌تر

-امکان استفاده از اپلیکیشن myControl App

امکان استفاده با سمعک‌های کراس (CROS) برای افرادی که کم شنوایی یک‌طرفه دارند

مدل های قدیمی سمعک زیمنس

مدل  Siemens Lifeln

طراحی بسیار کوچک مجهز به LifeTube و LifeTip شفاف با خاصیت انعطاف پذیری، به راحتی داخل گوش قرار می گیرد قابلیت اتصال بی سیم به منظور کنترل پنهان و اتصال به دستگاه های صوتی را دارد.

با ۱۲ رنگ قاب قابل تعویض به منظور هماهنگی با رنگ پوست و مو است.

مدل Aquaris

این نوع سمعک بدنه بسیار مقاوم دارد.کاملا ضد آب است قابل اتصال به گیره ورزشی جهت افزایش ایمنی به هنگامی که مشغول فعالیت های ورزشی هستید.

مدل Orion

-طراحی مقاوم به منظورعملکردی قابل اطمینان با دوام طولانی

-این مدل سمعک داراای پوشش نانو به منظور محافظت از سمعک در برابر رطوبت عرق کثیفی و گرد و غبار است.

-میکروفن جهت دارکه به افزایش سطح شنوایی درمحیط های سخت شنیداری با تمرکز برصداهای روبرو و کاهش سر و صدای اطراف کمک می کند.

-غشا محافظ به منظور محافظت از میکروفن و جلوگیری از کثیفی و گرد و غبار

– امکان کنترل آسان سمعک

– گزینه حذف فیدبک به منظور حذف صدای آزارهنده سوت

-ریموت کنترل برای تنظیمات دستی

دیدگاهتان را بنویسید